Kā maksimāli izmantot trauku mašīnu?

VIENKĀRŠOTI MĀJAS DARBI
30.11.2020

Trauku mazgājamā mašīna ir lielisks izgudrojums. Tās tika izgudrotas kādus simts trīsdesmit gadus atpakaļ un tās joprojām palīdz mums taupīt laiku, pūles, enerģiju un ūdeni. Tomēr lielākā daļa trauku mazgājamo mašīnu varētu būt vēl efektīvākas, ja lietotāji ievērotu šos vienkāršos padomus un trikus.

Jūs jautāsiet, kas gan tur ir ko zināt par trauku mazgājamām mašīnām? Teorētiski, Jūs ievietojat tajā netīrus traukus, pievienojat mazgāšanas līdzekli (jebkurā formā vai veidā) un nospiežat pogu. Vai ne? Nu, ne gluži. Ja Jūs nevēlaties, lai beigās “nomazgātie” šķīvji joprojām ir pārklāti ar ēdiena paliekām vai glāzes ir ar plankumiem, mēs iesakām pievērst uzmanību šiem vienkāršajiem padomiem, kas palīdzēs Jums maksimāli izmantot trauku mazgājamo mašīnu.

Nokasīt šķīvi 

Kā parasti norādīts lietošanas pamācībā (ko patiesībā neviens īsti nelasa), trauku mazgājamās mašīnas tīrīšanas spēja tiek ietekmēta, ja tajā ir pārāk daudz ēdiena palieku. Lai gan tas varētu likties pats par sevi saprotams, ēdiena palieku nokasīšana no šķīvjiem, pirms tos ievietot trauku mašīnā, ir viens no apgūstamajiem ieradumiem. Periods. Ir arī labas ziņas – Jums nav jānoskalo šķīvji, augstā temperatūra trauku mazgājamā mašīna parūpēsies par to.


Pārbaudīt ūdens avotu

Vai uz nomazgātajām glāzēm un šķīvjiem joprojām ir kaļķakmens atliekas? Šādu rezultātu var atstāt ciets ūdens. Ja šķīvji pēc mazgāšanas trauku mašīnā joprojām ir plankumaini, pārbaudiet ūdens avotu. Ja ūdens ir ciets, izmantojiet papildu ūdens mīkstinātāju, lai novērstu traipu un minerālu pēdas uz traukiem. Tāpat izmantojiet tikai videi draudzīgu mazgāšanas līdzekli.

Piepildīt, bet darīt to gudri 

Kā norādīts lietošanas pamācībā, trauku mašīnas enerģija un efektivitāte tiek gudri izmantota, ja tā ir piekrauta ar traukiem. Tomēr tas jādara gudri – pārāk piekraujot trauku mašīnu, var tikt nobloķētas smidzināšanas strēles, kas neļauj ūdenim sasniegt visas virsmas, tādēļ rezultāts varētu nebūt tāds, kā gaidījāt. 

Cikla izvēlei ir savs iemesls

Ja Jums nav kāds no jaunākajiem trauku mazgājamās mašīnas modeļiem, kas aprīkots ar īpašo inteliģenci, sensoru kaudzi un automatizēts, Jums, iespējams, jāizvēlas mazgājamiem traukiem atbilstošs cikls. Lielākajai daļai trauku mazgājamo mašīnu ir regulārs cikls normālai mazgāšanai, lieljaudas cikls dziļai tīrīšanai un vieglais cikls porcelānam vai trausliem priekšmetiem. Tāpat varētu būt arī eko(loģisks) cikls enerģijas taupīšanai. Ja trauki nav pārāk netīri, Jūs varat izvēlēties eko opciju vai programmas ciklu ar zemāku temperatūru, jo tas radīs zemāku enerģijas rēķinu.


Ir arī (pamata) apkope 

Trauku mazgājamās mašīnas nav ierīces, kam nav nepieciešama apkope. Lai izvairītos no kļūmēm, noplūdēm un/vai bojājumiem, tās vismaz laiku pa laikam jātīra. Ja redzat trauku mazgājamās mašīnas iekšpusē pielipušas ēdiena daļiņas, mazgāšanas līdzekļa paliekas un minerālu uzkrāšanos, tas nozīmē, ka ir pēdējais laiks to tīrīt. Jums nav nepieciešamas īpašas ķimikālijas, lai to izdarītu, vienkārši palaidiet trauku mašīnā normālu ciklu un mazgāšanas līdzekļa vietā izmantojiet divas tases baltā etiķa. Ievērojot īpašu rūpību, Jūs varat arī noslaucīt iekšējās sienas un plauktus ar etiķa un cepamās sodas šķīdumu. Varat arī izmantot īpašu programmu, ja trauku mazgājamā mašīna tāda ir, piemēram, Gorenje pašattīrīšanās programma. 

Noderīgi ir laiku pa laikam atcerēties pārbaudīt aizsprostojumus. Tie parasti veidojas smidzināšanas strēlēs un drenāžā, bet tos novērst ir diezgan viegli. Vienkārši izmantojiet zobu bakstāmo vai adatu, lai izņemtu jebkādas daļiņas.

Izvēlieties sev labāko trauku mazgājamo mašīnu

Ne visas trauku mazgājamās mašīnas ir vienādas. Ja dodat priekšroku lietotājam draudzīgām ierīcēm, apskatiet jaunās Gorenje SmartFlex trauku mazgājamās mašīnas. To azotē slēpjas vairāki triki un tās būs uzticams palīgs virtuvē. Turklāt tās pilnībā pielāgojas Jūsu vajadzībām, pateicoties dažādām funkcijām un regulējamai un elastīgai iekšpusei.

Gorenje SmartFlex trauku mazgājamo mašīnu grozi ir aprīkoti ar iezīmētiem kustīgiem elementiem un pielāgojamu grozu izkārtojumu vieglai trauku iekraušanai. Katra detaļa ir rūpīgi izstrādāta, lai padarītu trauku ievietošanu pēc iespējas vienkāršāku. Trauku mašīnas ir aprīkotas ar trim groziem, kas ļauj mazgāt līdz 16 trauku komplektiem vienā reizē. Pilnībā elastīgais interjers ļauj izmantot dažādas ievietošanas opcijas, izmantošana ir vienkārša un mazgāšanas rezultāts ir līdz pat 30% labāks, pateicoties trešajai smidzināšanas strēlei. 

Tās nāk palīgā, kad steidzaties. Ātra programma ar nosaukumu SpeedWash, nomazgās traukus tikai 15 minūšu laikā. Ideāls, lai tiktu galā ar lielu trauku daudzumu, ja ciemos ieradušies vairāki viesi.

Pilnībā kvalificēta paveikt savu darbu. 

Jaunā Gorenje trauku mazgājamā mašīna ir radīta, iedvesmojoties no mūsdienu dzīvesveida. Tā ir pietiekami elastīga, lai paveiktu jebkuru uzdevumu, jo tā tika radīta, domājot par ikdienas dzīves dinamiku. Tā pilnībā pielāgojas katrai Jūsu vajadzībai, piedāvā Jums dažādas funkcijas un  pilnībā regulējamu un pielāgojamu interjeru. Daudzās funkcijas dos Jums laiku darīt svarīgākas lietas dzīvē. 

Jūs varētu vēlēties izlasīt arī šo: