Virtuves energoefektivitātes nākamais līmenis

VIENKĀRŠOTAS MĀJAS
26.10.2020
Daudzi uzskata elektroenerģiju par pašsaprotamu, un tomēr visi sarauc uzacis, saņemot lielus elektrības rēķinus. Pēdējo mēnešu laikā lielākā daļa no mums strādā un dzīvo mājās, tādēļ elektrības rēķini sasniedz jaunus augstumus. Kā būtu pagriezt tendenci atpakaļ un padarīt mājsaimniecību energoefektīvāku?
Vispirms noskaidrosim kaut ko: lai maksātu mazāk, pirmkārt, Jums nav jāmaksā vairāk. Protams, mūsdienu sadzīves tehnika kopumā ir energoefektīvāka, bet Jūs varat nodrošināt, ka tā patērē mazāk. Viss, kas jādara, ir jāpārdomā daži vecie paradumi.  Tātad, ja vien pašreizējās ierīces nav no citas desmitgades, Jums būtu jāvar vismaz nedaudz samazināt patēriņu, pielietojot šos padomus. 

Mūsu mājas patērē kopumā aptuveni ceturtdaļu no visa elektroenerģijas patēriņa uz planētas. To sastāda ēdiena gatavošana, apkure, karstā ūdens nodrošināšana, datoru izmantošana un TV skatīšana. Mēģinot samazināt enerģijas patēriņu, Jūs varētu vēlēties apskatīt priekšmetus, kas patērē vairāk enerģijas, pirmkārt, piemēram, apkure un karstais ūdens. Viedāka apkures kontrole un eko iestatījumi karstā ūdens sildītājā varētu līdzēt. 

Nākamā ir virtuve. Vairums darbību virtuvē, kas saistītas ar ēdienu, ietver sildīšanu - cepeškrāsnī vai uz plīts virsmas - ēdiena atdzesēšanu – ledusskapī vai saldētavā. Tātad nav pārsteigums, ka virtuve patērē trešdaļu no visa mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņa. Nav noslēpums, ka vairums virtuves iekārtu izmanto elektrību, lai darbotos. Un jā, Jūs vienalga varat ietekmēt to patēriņu.
Enerģijas taupīšanas padomi un triki

Jūs varbūt esat izlaidis pirmos soļus, kas iesaka vispirms izvēlēties energoefektīvus produktus, tāpēc pievērsiet uzmanību visam sekojošajam. Pēdējā desmitgadē sadzīves tehnikas izmērs ir pieaudzis. Tādēļ lielāki ledusskapji-saldētavas, veļas mašīnu trumuļi un televizori izslēdz iespējamus enerģijas ietaupījumus. Pats par sevi saprotams, ka vienas personas vajadzības atšķiras no divu cilvēku vai četru cilvēku ģimenes vajadzībām. Tādēļ izmantojiet savām vajadzībām atbilstoša izmēra ierīces.

Visvairāk elektroenerģiju ekonomē tā ierīce, kas ir izslēgta. Protams, Jūs neizslēgsiet ledusskapi, bet paturiet prātā, ka mikroviļņu krāsnis, elektriskās cepeškrāsnis, veļas mašīnas, trauku mazgājamās mašīnas un tālruņu vai klēpjdatoru lādētāji izmanto nelielu elektroenerģijas daudzumu, ja tie tiek atstāti gaidīšanas režīmā. Atcerēties izslēgt šīs ierīces un aprātus (atvienojot tos no rozetes), ja zināt, ka neizmantosiet tās ilgāku laiku. 

Ledusskapis arī nodrošina vairākus veidus, kā ietaupīt enerģiju. Nekad nelieciet ledusskapī vai saldētavā karstu ēdienu, tā vietā ļaujiet tam vispirms atdzist. Labs ieradums ir domāt un pēc tam darīt. Ja to attiecina uz ledusskapi, tas nozīmē – padomājiet, pirms atvērt ledusskapja durvis, un turiet tās atvērtas, cik man vien iespējams. Gorenje ir gājis daudz tālāk. Mūsu ApaptTech risinājums tika izstrādāts, lai uzturētu nemainīgu temperatūru ledusskapī neatkarīgi no tā, cik bieži Jūs atverat durvis. Ledusskapis atpazīst Jūsu ieradumus (piemēram, nepārtraukti uzrauga, kā Jūs to izmantojat) un pārvalda temperatūru, tādējādi samazinot enerģijas patēriņu. Ilgstošas prombūtnes gadījumā izmantojiet EcoMode režīmu, kas ledusskapis darbojas enerģijas taupīšanas režīmā, jo durvis visu laiku ir aizvērtas.

Tāpat padoms “neatveriet durvis, ja vien tas nav nepieciešams” attiecas arī cepeškrāsns izmantošanu – neatveriet durvis, ja tas nav nepieciešams, jo tā tiek patērēts daudz vairāk enerģijas, lai kompensētu zaudēto siltumu. Ja jūs varat, tā vietā skatieties durvju stiklu.
Jūs varat ietaupīt daudz enerģijas, izmantojot gudrāku pieeju sildīšanas lietām (pārtika vai ūdens). Jūs varat izmantot mikroviļņu krāsni nevis tradicionālo gāzes vai elektriskā plīti - it īpaši, ja sildāt nelielus pārtikas daudzumus. 

Sildiet ūdeni tējkannā, nevis uz plīts. Izmantojiet tikai tik daudz ūdens, cik Jums nepieciešams - jebkuram papildu daudzumam nepieciešams vairāk laika un enerģijas.

Vāki ir izgudroti ne bez iemesla – vienmēr uzlieciet katlam vai pannai vāku. Tādā veidā Jūs izmantosiet mazāk enerģijas, lai uzsildītu ēdienu. Turklāt mēs iesakām izslēgt siltumu pāris minūtes, pirms ēdiens ir pilnībā gatavs, jo īpaši uz elektriskā plīts, jo tai nepieciešams zināms laiks, lai atdzistu (un ēdiens turpinās gatavoties).

GardenFrsh ledusskapji-saldētavas. Īstais priekš Jums.

Izvēlēties savu jauno ledusskapi-saldētavu ir svarīgs uzdevums. Jūs varētu vēlēties tādu, kas ilgāk saglabās svaigumu, tādu, kas atbilst un pielāgojas visām Jūsu vajadzībām. Pateicoties uzlabotajām funkcijām, kas nodrošina svaigumu, kas pielāgots tieši Jūsu prasībām, GardenFresh ir tas, ko meklējat.

  • AdaptTech – pielāgo temperatūru Jūsu lietošanas paradumiem un paildzina pārtikas svaigumu
  • IonAir ar Multiflow 360°- jonizēts gaiss likvidē nevēlamās smakas un saglabā pārtiku ideālā formā 
  • Convert FreshZone - pārveido gaļas atvilktni, lai Jūs var viegli ilgāk saglabāt augļus un dārzeņus 

Jūs varētu vēlēties izlasīt arī šo: