Ziemassvētku gars nāk pie tiem, kas tam gatavojas

VIENKĀRŠOTA ĢIMENE
30.11.2020

Vienmēr ir labi plānot brīvdienu pasākumus, lai izvairītos no nevajadzīgas nervozēšanas. Šeit sniegti daži padomi par to, kā sagatavot mājas brīvdienām, lai svētku gars ierastos jau pirms Ziemassvētkiem.

Visbiežākais iemesls, kāpēc Ziemassvētku tīrīšana mājās notiek steigā un nervozi, ir ilgā kavēšanās pirms faktiskās rīcības. Tāpēc ir vērts iepriekš izstrādāt plānu, kas vienkāršos visu procesu un nodrošinās, ka neviens no posmiem (un stūriem) netiek palaists garām. Tā kā brīvdienas sapulcina cilvēkus, ir tikai pareizi, ka ikviens tiek iesaistīts brīvdienu tīrīšanā (darbībās).

Svētku tīrīšana: atbrīvot vietu

Lai gan pirmais tīrīšanas posms var izrādīties vislaikietilpīgākais, tas ļaus Jums atbrīvoties no nevajadzīgām lietām un ietaupīt vietu. Aizvāciet visus priekšmetus, kas liek Jūsu mājai izskatīties pēc vizuāla haosa. Neaizmirstiet iztīrīt garderobes, skapjus un pieliekamos – noteikti, ir lietas, kas Jūsu ģimenei vairs nav nepieciešamas – un atbrīvojiet vietu jaunām lietām.


Kad esat tikuši galā ar šo uzdevumu, turpināt ar aizkaru noņemšanu un mēbeļu un paklāju tīrīšanu. Tādā veidā Jūs atbrīvoties no lielākās daļas putekļu un Jūsu mājas atgūs telpu un svaigumu. Nākamais solis ir notīrīt logus un grīdas un notīrīt redzamos netīrumus no sienām vai dekoratīvā apšuvuma. Pēc tam Jūs varat priecīgi piekārt pirmos Ziemassvētku rotājumus un priecāties par tiem. Bērni var palīdzēt Jums visos uzdevumos – tīrīt un dekorēt, viņiem var būt nepieciešama tikai atbilstoša motivācija (mājiens: gardumi).

Palīdzīgas rokas vienmēr tiek gaidītas. Šajā gadījumā tās var būt kā Gorenje putekļsūcējs. Jūs varat paļauties uz visu laiku klasisko modeli ar lielu sūkšanas jaudu vai izmēģināt jaunos bezvadu modeļus, kas sniedz lielāku elastību. Tāpat ir pieejami arī tvaika tīrītāji, kurus var izmantot jebkurā laikā un jebkurā vietā, jo tiem nav nepieciešams destilēts ūdens; krāna ūdens derēs pietiekami labi. Tvaiks vien, bez ķimikālijām, ko citādi izmanto mājsaimniecībās, var notīrīt visus netīrumus. Un tas vēl nav viss: tvaiks arī likvidē ērces, baktērijas un citus alergēnus, nebojājot tīrāmo virsmu.


Virtuvē notiek maģija 

Lai pagatavotu un baudītu svētku ēdienus, virtuvei jābūt vienkārši perfektai. Tāpat kā citās telpās tīrīšana jāsāk ar skapīšu un atvilktņu šķirošanu. Pēc tam noslaukiet tos ar šķīdumu, kas sagatavots ar trauku mazgāšanas šķidrumu. Trauku mazgājamā mašīna dienu vai divas var strādāt virsstundas, kamēr tā nomazgā visus šķīvjus, glāzes, sudrablietas, galda piederumi, u.c.

Vēl viens svarīgs solis ir rūpīgi iztīrīt ledusskapi, cepeškrāsni un mikroviļņu krāsni. Ja Jūs neesat liels masveidā ražotu ķīmisko vielu fans, Jūs varat izmēģināt uzticamus un pierādītus mājas tīrīšanas produktus. Ūdens ar etiķi viegli notīra taukus un piekaltušus traipus, kas radušies gatavošanas laikā. Notīriet piedegušos netīrumus krāsns apakšā, izmantojot cepamo sodu. Soda ir arī labs šķīdums ledusskapim. Pēc produktu izņemšanas un ierīces atkausēšanas, izslaukiet drupatas un pārtikas traipus un pēc tam izkaisiet pulveri virs piekaltušajām nogulsnēm. Pēc šāda veida netīrumu notīrīšanas noslaukiet ledusskapja iekšpusi ar sūkli, kas izmērcēts trauku mazgāšanas šķidrumā, pēc tam noslaukiet to sausu. Ja Jums nav ledusskapis ar jonizētāju, lai absorbētu nepatīkamās smakas, varat atstāt ledusskapī šķīvi ar nelielu daudzumu sodas. 

Nākamais solis ir notīrīt mēbeļu ārējo virsmu, virtuves leti, flīzes un izlietnes zonu. Priekšējiem rokturiem un skapīšu rokturiem, kur bieži uzkrājas taukaini netīrumi, Jūs varat izmantot trauku mazgāšanas šķidrumu, kas nesabojās to struktūru. Lai nesaskrāpētu laminētu vai lakotu pārklājumu, izmantojiet mīksto sūkļa pusi vai kokvilnas lupatiņu. Virtuves jaucējkrānu un izlietņu tīrīšanai nepieciešami līdzīgi piesardzības pasākumi. Redzamas kaļķakmens pēdas, kas redzamas uz virsmas, vislabāk notīrīt ar vieglu ūdens šķīdumu, kas sajaukts ar tīrīšanas šķīdumu. Ja nogulsnes ir cietas un grūti noņemas, izmantojiet etiķī izmērcētu marli un atstājiet to vienu līdz divas stundas uz netīrās daļas - tas palīdzēs notīrīt traipus.

Ziemassvētku tīrīšana patiešām ir laikietilpīgs uzdevums – vai nu mums tas patīk, vai ne. Tomēr ir vērts to sākt agrāk nekā vēlāk, lai nodrošinātu mierīgu noskaņu mājās pirms Ziemassvētkiem.

Šī svaigi ceptu gardumu smarža!

Protams, brīvdienu laikā virtuvē nedrīkstētu iztrūkst kopīgas ģimeniskas saldumu gatavošanas. Saldas karstās šokolādes, silta sidra ar Ziemassvētku garšvielām pagatavošana, cepumu cepšana Ziemsvētku vecītim, kā arī citu svētku desertu gatavošana ikvienu darīs laimīgu. Mājās gatavoti gardumi var būt arī brīnišķīgas svētku dāvanas.

Izskaties labi, jūties labi(-āk)!

Pēdējā daļa, lai sagatavotos Ziemassvētku garam, ir baudīt to. Bet, lai to izdarītu, Jums jājūtas īpašai/-am. Apģērbs to lielām mērā ietekmē. Pēc tīrīšanas, putekļu sūkšanas, veļas mazgāšanas un žāvēšanas, gludināšanas un locīšanas ir pienācis laiks uzvilkt savu iecienītāko vai labāko tērpu, lai izskatītos satriecoši. Laime seko dabiski.

Pat daži mazāk veiksmīgi traipi nevar salauzt Ziemassvētku garu, it īpaši, ja Jums ir jauna Gorenje WaveActive veļas mašīna. Šīs veļas mašīnas izmanto unikālo IonTech tehnoloģiju, lai tiktu galā pat ar visgrūtāk iztīrāmajiem traipiem, izmantojot vissaudzīgāko tīrīšanu. Izmantojot dabīga jonizācijas procesa jaudu, tiek nodrošināti vislabākie mazgāšanas rezultāti, neizmantojot augstas temperatūras, papildu ķīmiskus līdzekļus, mīkstinātājus vai citus kairinātājus, tas novērš kaļķakmens nogulsnes, kas, savukārt, paildzina veļasmašīnas kalpošanas laiku. Tādējādi Jūs varat veltīt laiku tam, kas ir svarīgs.

Izbaudīt brīvdienas.

Gorenje WaveActive veļas mašīnas ir izgatavotas, lai efektīvi, vienkārši un videi draudzīgi padarīto netīro darbu. 

WaveActive mazgāšanas funkcijas ietver jaunākās tīrīšanas tehnoloģijas: 

  • Unikāli izstrādātais trumulis ar īpašām viļņu formas 3D ribām maigākai apģērbu apstrādei
  • IonTech izmanto jonu jaudu, tādējādi nodrošinot optimālus mazgāšanas rezultātus 
  • SteamTech efektīvi rehidrē un sadala netīrumus


Jūs varētu vēlēties izlasīt arī šo: