Mājmācība par mājas darbiem

VIENKĀRŠOTA ĢIMENE
26.8.2020
Iet skolā nozīmē mācīties – jauni ikdienas darbi, grafiki, zināšanas … Un to nedrīkst ierobežot tikai ar skolas lietām. Agrāk vai vēlāk bērniem ir jāiegūst zināšanas par mājas darbiem, kā arī dzīvi. Šie ir daži no uzdevumiem, ko bērni var (un arī sāks) darīt ātri.

Šķirot rotaļlietas

Runājiet ar bērnu par to, cik svarīga ir sakopta telpa, kurā spēlēties, un kā viņi var padarīt citus bērnus laimīgus, ziedojot rotaļlietas un drēbes, no kā viņi ir izauguši. Bet esiet reāli ar cerības: izšķirot noderīgās lietas no jucekļa var izrādīties diezgan grūts uzdevums daudziem pieaugušajiem, un tas varētu būt pilnīgi neiespējami bērnam. Tāpēc labākais ir sākt ar mazumiņu un lūgt viņiem izvēlēties vienu rotaļlietu, ko ziedot. Papildus padoms: pārliecinieties, ka Jūs rādāt labu piemēru, pērkot tikai to, kas ir nepieciešams, un atbrīvojoties no visa nevajadzīgā. 

Mazgāt veļu 

Pat mazi bērni var palīdzēt ar veļas mazgāšanu. Sākumā varat lūgt, lai viņi sašķiro zeķes, atnes savas drēbes uz veļas grozu vai palīdz ielikt tās veļas žāvētājā. Bērniem pieaugot, Jūs varat sākt mācīt viņiem, kā šķirot veļu un kuras mazgāšanas programmas tiek izmantotas attiecīgajai veļai. Šeit tiešām atmaksājas ieguldījums ierīcēs ar vienkāršu lietotāja saskarni. Piemēram, Gorenje WaveActive Veļas mašīnas ļauj sākt mazgāšanu, veicot tikai 3 vienkāršas darbības: ieslēgt veļas mašīnu, izvēlēties programmu un nospiest Start!

Trauku mazgāšana 

Māciet bērnam palīdzēt Jums mazgāt traukus un Jūs trāpīsiet diviem zaķiem ar vienu šāvienu: Jūs iegūsiet uzticamu palīgu, un kādu, kurš padomās divreiz, pirms izņemt jaunu glāzi no skapīša katru reizi, kad viņš vēlas padzerties. Un nav svarīgi, vai Jums ir trauku mazgājamā mašīna vai Jūs mazgājat traukus ar rokām, pat mazi bērni var palīdzēt Jums novākt galdu pēc maltītes, bet lielāki bērni var noslaucīt traukus vai ievietot tos trauku mazgājamā mašīna un izņemt tos.

Saklāt gultu

Saklāta gulta ir labs dienas sākums, un to var iemācīties pat mazi bērni. Lai atvieglotu darbu mazajām rociņām, izvēlieties maksimāli vienkāršu gultas veļu, bez nevajadzīgiem palagiem, segām un gultas pārklājiem. 

Tīrīt grīdu 

Slaucīšana ir vienkāršs uzdevums, kas daudziem maziem bērniem patiks, tāpēc var būt ļoti noderīgi iegādāties viņiem mazu birsti, lai viņi varētu Jums palīdzēt. Lielāki bērni var tīrīt grīdas jau ar grīdas lupatu vai putekļsūcēju, tādēļ Jūs varētu apsvērt ieguldījumu viegli lietotajā bezvadu vertikālā putekļsūcējā. Tikai pārliecinieties, ka visi Lego klucīši ir novietoti drošā vietā, pirms bērni sāk tīrīt grīdas.  

Gorenje WaveActive veļas mašīnas ir izgatavotas, lai efektīvi, vienkārši un videi draudzīgi padarīto netīro darbu.

WaveActive mazgāšanas funkcijas ietver jaunākās tīrīšanas tehnoloģijas:

  • Unikāli izstrādātais trumulis ar īpašām viļņu formas 3D ribām maigākai apģērbu apstrādei
  • IonTech izmanto jonu jaudu, tādējādi nodrošinot optimālus mazgāšanas rezultātus
  • SteamTech efektīvi rehidrē un sadala netīrumus

Jūs varētu vēlēties izlasīt arī šo: