Sausa – kas tālāk?

Kāpēc iegādāties kvalitatīvu apģērbu, to labi kopt un ievērot visus norādījumus par mazgāšanu, ja gatavojaties to pasniegt kodēm par barību vai arī izgludināt ārā visus labos nodomus?

Apģērbi var sagādāt rūpestus. Un, tikko jūs esat tos salocījusi un sakārtojusi mazās kaudzītēs – tēta, mammas, Fredija, dvieļu, virtuves dvieļu utt. – ar apmierinātu attieksmi “lūk, tas arī viss, es esmu braša”, tā parādās jauni izaicinājumi. Ko darīt ar krekliem? Kā tie jāgludina? Un kaklasaite – vai to drīkst gludināt? Ūps, kāpēc te ir mazs caurumiņš – tās taču nebūs kodes!!! Kā lai no tām tiek vaļā? Un vai tiešām tas varētu būt labi iekštelpu klimatam, ja veļu žāvē telpās? Meklētās atbildes jūs atradīsiet šeit.

Kā žāvēt apģērbu ģimenē, kurā ir alerģija pret ziedputekšņiem

Lietojiet veļas žāvētāju. Veļas žāvētājs ir nenovērtējama palīdzība, ja jāžāvē veļa mājās, kurās dzīvo alerģijas slimnieki. Jo īpaši, ja alerģija ir pret ziedputekšņiem - ja tā ir, tad itin nemaz nav labi žāvēt apģērbu ārpus telpām ziedputekšņu sezonas laikā. Ziedputekšņi pieķersies tīrajai veļai un tiks ienesti mājā kopā ar apģērbu. Veļas žāvētājs jūs atbrīvo arī no drēbju žāvēšanas vannas istabā ”avārijas situācijā”. Tas nav piemēroti, jo paaugstina mitrum, kas savukārt rosina pelējumu un rada labus dzīves apstākļus putekļu ērcītēm.
Uzturiet žāvētāju tīru
Ja veļas žāvēšanā lietojat iekārtu, neaizmirstiet pēc katras lietošanas reizes iztīrīt plūksnu uztvērēju, lai saglabātu lietderīgu gaisa cirkulāciju. Plūksnu uzkrāšanās rada arī ugunsgrēka risku.

Kā atbrīvoties no kodēm un vienlaikus palutināt savu degunu

Plūciet lavandas. Vairums cilvēku būs vienisprātis, ka lavandas smaržo burvīgi. Bet kodes iebilst. Viņām šī smarža nepavisam nepatīk. Tādēļ, ja vēlaties, lai drēbēs nebūtu nevienas kodes, mēs iesakām ielikt sauju lavandu gabaliņā muslīna (smalks austs vilnas audums) un izveidojiet maisiņu. Izveidojiet vairākus šādus maisiņus, lai pa vienam varētu ielikt katrā atvilktnē un skapī. Bez kožu atvairīšanas no apģērbiem lavandas maisiņi izplata skapjos un drēbēs romantisku smaržu.
Rotājums vai smarža
Slēpt lavandas maisiņā nav prāta darbs. Tās ir tik jaukas, lai iebāztu tajās degunu vai pārglaustu ar pirkstiem – ja vēlaties smaržu paņemt sev līdzi. Un, ja nu nekādi nevar iztikt bez siešanas, tad sasieniet kaltētu lavandu pušķīšus un dekoratīvi izvietojiet mājā vai sakārtojiet kopā ar tējas svecītēm.

Kā gludināt kreklu

Ņemiet vērā šo pamācību. Vienmēr sāciet ar mazāko daļu: apkakle, aproces, piedurknes un visbeidzot "pamats". Ja jums nav tvaiku gludekļa, jūs varat izmantot smidzinātāju vai mitru drāniņu/kabatas lakatiņu, ar ko pārklājat to daļu, kuru gludināt.

  1. Atlokiet apkakli un izgludiniet no abām pusēm.
  2. Izgludiniet aproces no abām pusēm.
  3. Nogludiniet abas piedurkņu puses. Izlieciet piedurknes tā, lai gludināšanas mala virzītos līdztekus vīlei.
  4. Izgludiniet plecu daļas.
  5. Izgludiniet abas priekšējās daļas, starp pogām un kabatiņu.
  6. Izgludiniet aizmugures gabalu.
Negludiniet kaklasaites
Pēc valkāšanas vienmēr atsieniet kaklasaites mezglu (mūžīgi lietojamie mezgli vēsta, ka jūs nemākat kaklasaiti sasiet pats un ka jūsu māmiņa devusies ceļojumā), un ļaujiet tai pa nakti karāties, lai izgludinātos. Un pat nedomājiet par gludināšanu, jo kaklasaites ātri paliek blāvas. Absolūtā ārkārtas gadījumā pārlaidiet tai vienu reizi pāri ar tvaiku gludekli no kreisās puses.

Kā izvairīties no saburzīta apģērba komandējumā

Vannas istaba vai smidzinātājs. Vai drēbes saburzījušās, būdamas iepakotas koferī, un jūs netiekat pie gludekļa? Mēģiniet izkarināt saburzīto apģērba gabalu vannas istabā un atgrieziet karstā ūdens krānu. Aizveriet vannas istabā visas durvis un logus. Karstā ūdens tvaiks iesūksies audumā un krunkas likvidēs. Gadījumā, ja ceļojumā jums nebūs vannas istabas, paņemiet līdzi smidzinātāju. Apsmidziniet apģērba gabalu ar ūdeni un līdzeni izklājiet, līdz tas ir sauss. Nekariniet to uz pakaramā, jo tā audums neizgludināsies.
Atcerieties par vienreiz lietojamās salvetēm
Pēc ceļojuma izpakots apģērbs bieži ir saburzījies un ar asām locījumu vīlēm. Daudzos gadījumos jūs varat atrisināt šo problēmu, apģērbu locīšanas laikā ievietojot starp locījumiem vienreiz lietojamās porainās salvetes. Izpakojot apģērbs būs gatavs uzkarināšanai uz pakaramā vai ielikšanai atvilktnē.