Padomi mazgāšanā

Kopš veļas dēļa laikiem ļoti daudz kas ir noticis. Veļas mazgāšanas mašīnas parādījās 1960. gados. Žāvētāji – nedaudz vēlāk. Mūsdienās lielākajā daļā mājokļu ir vismaz viena šī ierīce, ja ne abas. Diemžēl mašīnas komplektā neietilpst pieredzējušas veļas mazgātājas.

Ko man darīt, ja baltais galdauts ir sadzeltējis? Ko man darīt, ja tā mikroskopiskā sarkanā zeķīte ir sakrāsojusi visu gultasveļu? Kā apturēt krāsu izbalošanu? Kā es varu būt droša, ka krāsainie apģērbi vairs nenopluks? Cik daudz mazgāšanas līdzekļa man īstenībā vajag? Kāda ir ietekme uz apkārtējo vidi, lietojot vārošā ūdens ciklu ar papildu skalošanu? Vai neesmu vēl ko piemirsusi, pirms nospiežu palaišanas pogu? Pieredzējusi veļas mazgātāja varētu jums uz šiem jautājumiem atbildēt, taču, ja jums nākas grūti tādu atrast, kad viņa ir vajadzīga, šī ir lieliska alternatīva. Turpiniet lasīt!

Kā atgūt izšūta sadzeltējuša galdauta balto toni

Kārtīgi izšļakstiniet ūdenī. Bēdīgi, ja ar rokām izšūts galdauts, ideāli piemērots vasaras galda klājumiem, pēkšņi izskatās sadzeltējis un netīrs. Tomēr galdautu atkal var padarīt skaistu kā bilde. Vispirms iemērciet: uzvāriet 10 litru ūdens. Izšķīdiniet tajā 0,25 decilitrus sodas. Ļaujiet atdzist, pēc tam ielieciet galdautu šķīdumā un ļaujiet tam 12 stundas mirkt. Pēc tam vāriet to: uzvāriet 10 litru ūdens ar 10 ēd. kar. ziepju pārslu. Galdautu lieciet iekšā, kad ūdens temperatūra ir 60°C. Ļaujiet galdautam šļakstināties kādas 20 minūtes. Izskalojiet tīrā ūdenī 3 reizes (pēdējā reizē, vēlams, ar demineralizētu ūdeni). Tagad galdauts atkal ir balts.
Optiski balts – optiska ilūzija
Optiskie paspilgtinātāji būtībā ir ilūzijas meistari, kas liek sadzeltējušam vai pelēcīgam apģērbam izskatīties baltākam, nekā tas patiesībā ir. Ilūziju īsteno grupa aģentu, kas pazīstami ar optisko paspilgtinātāju vārdu. Aģenti pārvērš daļu neredzamo saules UV staru redzamā baltajā gaismā ar īsāku viļņu garumu.

Kā apģērbu mazgāt ar rokām

Izpildiet norādījumus par mazgāšanu ar rokām

  1. Izvēlieties mazgāšanas līdzekli atbilstoši mazgājamajam apģērbam un ievērojiet ieteikto devu, kāda norādīta uz iepakojuma.
  2. Pulverveida mazgāšanas līdzeklim jābūt pilnībā izšķīdušam ūdenī, pirms jūs tajā liekat apģērbus, un visiem apģērba gabaliem jābūt pilnībā pārklātiem ar ziepjūdeni.
  3. Daudzkrāsainus apģērba gabalus drīkst mērcēt ūdenī tikai 10 – 15 minūtes. Balti un vienkrāsaini apģērbi var mirkt 1 – 2 stundas vai visu nakti. Daži smalki audumi, tādi kā zīds, mērcēšanu nepacieš.
  4. Rūpīgi izskalojiet apģērbu vairākas reizes tīrā, siltā ūdenī.
Žāvējiet dvielī
Daži vilnas izstrādājumi labāk saglabā formu, ja tiek žāvēti dvielī. Jūs to darāt tā: izņemiet apģērba gabalus no veļas mašīnas, kad viss liekais ūdens notecējis. Izveidojiet apģērba formu. Izklājiet vilnas svīteri uz tīra, sausa dvieļa žūšanai istabas temperatūrā.

Kā nodrošināties, lai bērni varētu iet laukā un spēlēties jebkādos laika apstākļos

Lieciet sniega kombinezonam griezties žāvētājā. Dubļu peļķes, sniegaini kalni un ūdens lāmas vienmēr bijušas īpaši pievilcīgas bērniem. Un tad nu mums ir problēma, ja sniega kombinezons zaudējis savu ūdens un netīrumu izturību (jā, tā ar šī veida apģērbiem notiek, ja tos mazgā bieži). Ko iesākt? Lieciet sniega kombinezonam pēc mazgāšanas kārtīgi izgriezties žāvētājā, tiesa, ja tas šādu žāvēšanu pacieš. Sniega kombinezons atgūst savu izturību, un mazais blēņdaris – savu kustību brīvību. Ar to par maz? Iegādājieties impregnējošu līdzekli un pievienojiet to pirmsskalošanā.
Mērcēšana
Kad mazie pārrodas mājās ļoti netīros apģērbos, ir praktiski, ka veļas mašīnai ir pirmsmazgāšanas programma, un, jā, visās Gorenje veļas mašīnās tāda ir. Šī cikla laikā, cilindram rotējot, apģērba gabali 40 minūtes mirkst, un tikai pēc tam sākas izvēlētais mazgāšanas cikls. Līdz ar to apģērbi nav jāmazgā divreiz, lai dabūtu tos tīrus.

Kā iztīrīt sārtus traipus videi visnekaitīgākajā veidā

Vāriet kopā ar citronu. Vienmēr nav nepieciešams ķerties pie spēcīgiem šķīdinātājiem, tādiem kā efektīvs balinātājs. Būtībā nekaitīgam citronam ir tāda pati iedarbība – un tas saudzē gan apkārtējo vidi, gan jūsu veselību, jo citrons ieelpojot nav toksisks. Tādēļ nākamajā reizē, kad balta zeķe iemaldās sarkanajos apģērba gabalos, rīkojieties tā: vāriet zeķi katlā kopā ar pāris šķēlītēm citrona. Citrons ir dabisks balinātājs.
Sārts neilons?
Sakrāsojies neilons: izšķīdiniet 6 ēd. kar. trauku mazgāšanas līdzekļa un 3 ēd. kar. balinātāja 5 litros ļoti silta ūdens. Ļaujiet tam atdzist līdz istabas temperatūrai, pēc tam vismaz uz 1/2 stundu iemērciet neilona apģērbu.

Kā novērst krāsotu apģērbu izbalošanu

Mazgājiet sālsūdenī. Apģērbu mazgāšana un valkāšana var kļūt nomācoša, ja gala rezultātā apģērba gabali sāk izskatīties izbalējuši un novalkāti, pat būdami visai jauni. Ko jūs varat darīt? 1) izsviediet visus un priecājieties, ka jums ir attaisnojums iepirkties, vai 2) veiciet piesardzības pasākumus. Saskaņā ar senu padomu mazgāšanā jūs varat saglabāt apģērba krāsu, pirms pirmās mazgāšanas ieliekot to aukstā sālsūdenī. Lietojiet sauju sāls uz spaini ūdens.
Sāls ir universāla
Sālij ir daudzi lietojumi. Grillā (uz oglēm uzbērta sāls liek oglēm mazāk dūmot un ilgāk degt). Ziediem (svaigi plūktas puķes dzīvo ilgāk, ja ūdenī ir nedaudz sāls). Olu vārīšanā (vāriet sālsūdenī, un olas būs vieglāk nomizot).

Kā nodrošināties, lai velūra tērpa apdare nekļūtu matēta

Mazāk rīkoties ar rokām. Neatkarīgi no tā, vai velūrs ir kaprīzs vai ne, tas pieder pie smalko audumu kategorijas. Un "smalks" nozīmē saudzīgu apiešanos. Izmēģiniet šo padomu nākamajā reizē, kad velūra jaku būs nepieciešams izgriezt cilindrā: izgrieziet to ar iekšpusi uz āru. Tā rīkojoties, jūs aizsargājat uzkārsumu pret savelšanos un nodilumu. Tā var būt visai nesaudzīga izgriešana, ja velūrs nokļuvis mašīnā kopā ar citiem apģērba gabaliem – vēl un vēl, vēl un vēl, vēl un vēl, vēl un vēl, vēl un vēl, vēl un vēl, vēl un vēl, vēl un vēl, vēl un vēl, vēl un vēl, vēl un vēl, vēl un vēl.
Elektrisks galdauts?
Ja gribat, lai kaprīzais samts neelektrizētos, mazgājiet to ar audumu mīkstinātāju. Tas likvidē auduma statisko elektrību. Un, ja jūs audumu pirms pirmās lietošanas nemazgājat, tā vietā apsmidziniet to ar pulverizatoru, kas piepildīts ar audumu mīkstinātāja un ūdens maisījumu. Nekad nelieciet kaprīzo samtu žāvētājā.