Oops

Dzīvei ir plankumi – tā ir pilna ar ziedputekšņiem, pieneņu sulu, zāli, zīmuļa švīkām, zemeņu sulu, banānu biezeni, šokolādi, lūpu krāsu un citām lietām, kurām piemīt tendence notraipīt jūsu apģērbu un aptumšot garastāvokli.

Kustoties jūs palielināt iespēju apšļakstīt, notraipīt un sasmērēt savu apģērbu. Vai jūs gribat no tā izvairīties? Tad sēdiet klusu kā pele, klēpī saliktām rokām un izkomandējiet ģimenes atvases, lai tās pielāgojas un izturas kā jaukas, tīras porcelāna figūriņas. Taču jūs varat domāt par traipiem kā par pieredzes apliecinājumu. Un, kolīdz jūs zināsiet kā no tiem atbrīvoties, tie pārstās būt traucēklis. Jūs to zināsiet pēc iepazīšanās ar traipu rādītāju nākamajās lappusēs.

Kā iztīrīt ziedputekšņus no kāzu kleitas

Uzsūknējiet – neberziet. Lilijas ir brīnišķīgas. Tikai ne tad, kad liliju oranžie ziedputekšņi notraipa balto kāzu tērpu un līdz gājienam pie altāra atlikušas tikai dažas stundas. Kāzu ceremonijas jau tā var būt pietiekami spriegas: "Neberzē!! Neslauki tos nost ar rokām!! Neņem līgavaiņa laimi nesošo kabatas lakatiņu!! Ja tu to berzīsi, tu tikai ieberzīsi krāsu vēl dziļāk audumā." Un nav jau daudz cilvēku, kuriem rezerves kāzu tērps skapī uz to tik vien gaidītu. Uzsūknējiet traipu ar putekļu sūcēju! Ja jums vēl ir laiks pēc šī negadījuma – un ar nosacījumu, ka mēs runājam par mazgājamu zīda kleitu - apstrādājiet traipu ar bezkrāsainu trauku mazgāšanas šķīdumu un ļaujiet tam 4 – 6 stundas iedarboties. Pēc tam mazgājiet augstākajā temperatūrā, kādu kleita var izturēt.
Nav putekļu sūcēja? Izritiniet līmlenti
Ja putekļu sūcējs jums nav pa rokai, jūs varat ap roku aptīt gabalu līmlentes. Izmantojiet lipīgo pusi, lai viegli uzsistu pa ziedputekšņiem un tos notīrītu. Turklāt līmlentes rituli ir daudz vieglāk ielikt somiņā nekā putekļu sūcēju.

Kā iztīrīt pieneņu sulu no baltām biksēm

Izmantojiet brūnās ziepes. Kad pļavas un mauriņus kā dzeltens paklājs sedz pienenes, ir grūti nepriecāties par šo mirkli un varbūt uzpīt kādu viju no garkātainajām puķēm. Tā varētu būt problēma. Pieneņu sula atstāj traipus un var pārvērst jūsu baltās kokvilnas bikses plankumainas kā dalmācieša kažoks. Ko nu? Uzlieciet uz traipa brūnās ziepes un ļaujiet tām pa nakti iedarboties (vēlams pārklāt vēl ar plastmasas maisiņu). Pēc tam noskrāpējiet brūnās ziepes ar nazi, noslaukiet traipa vietu ar mitru drāniņu un izmazgājiet bikses atbilstoši norādījumiem kopšanas etiķetē. Un – ja notraipītais apģērbs nav baltas kokvilnas bikses: apstrādājiet traipu ar 1 dl ūdens, 1 dl komprešu spirta un 2 ēd. kar. bezkrāsaina trauku mazgāšanas līdzekļa maisījuma. Pēc tam mazgājiet atbilstoši norādījumiem.
Traipu tīrītājs un pretsāpju līdzeklis
Pieneņu – jeb cūkpieņu, cūkpieneņu, cūku puķu, pieņu, pieneļu – sula atstāj traipus, toties ir arī ārstniecības līdzeklis pret tādām kaitēm kā insektu kodumi un kārpas. Ja jums iekož ods vai iedzeļ bite, noplūciet pieneni, izspiediet no stublāja sulu, ierīvējiet koduma vai dzēluma vietu un nogaidiet, līdz sāpes pāriet.

Kā iztīrīt asfalta traipus no Pēterīša bikšu staras

Apziediet ar sviestu. Tikai aizbraukšana vien ar divriteni līdz skolai pati par sevi ir sasniegums, ja cilvēks ir bērns un piedzīvo pirmo neirozi, kas saistīta ar satiksmes luksoforiem, garam braucošiem velosipēdistiem, nepiesietiem suņiem un picu kārbām notekās. Un ko dara Pēterītis, pēkšņi saduroties ar asfalta liešanas mašīnu pagriezienā? Viņš krīt. Un nosmērē savas jaukās bikses. Un ko darīt Jums? Apstrādājiet traipu ar taukvielu (eļļu, sviestu vai margarīnu), ļaujiet tam pa nakti iedarboties, vēlams, ieliekot bikses plastmasas maisiņā, lai traips saglabātos mitrs. Pēc tam noskrāpējiet nost sviestu, uzklājiet nedaudz trauku mazgāšanas līdzekļa un ļaujiet tam vēl dažas stundas iedarboties. Pēc tam izmazgājiet apģērbu, ievērojot norādījumus par kopšanu.
Peldkostīms ar naftas traipiem
Ūdenī esošā darva un nafta var notraipīt gan bikini, gan peldbikses. Ko darīt? Daži izmanto šampūnu, taču nožuvušo traipu jūs varat rūpīgi apstrādāt arī ar sviestu. Pēc pāris stundām mēģiniet atmiekšķēto traipu iztīrīt ar benzīnu. Lietojiet pēc iespējas mazāk benzīna, lai apģērbu neizbalinātu.

Kā iztīrīt banānu traipus no mazuļa rāpulīša

Ķerieties pie citrona un sāls. Iespējams, ka citrons un sāls jums asociējas ar tekilu, taču šī kombinācija noder arī pie citām spēcīgām vielām, tādām kā banāni, kas, neraugoties uz savu nevainīgo ārieni, ir īsti velnišķīgs produkts, kad pārņem savā varā mazuļa garderobi. Banānu traipus ir gandrīz neiespējami iztīrīt. Bet tikai gandrīz: izklājiet rāpulīti ar banānu traipu līdzeni uz dvieļa, krietni ierīvējiet traipā pusi citrona (materiālam jābūt noturīgi krāsotam), pārkaisiet ar biezu kārtu sāls un ļaujiet tam, ieliktam plastmasas maisiņā, dažas stundas iedarboties. Pēc tam mazgājiet atbilstoši norādījumiem par kopšanu.
Biezenis palicis pāri? Izcepiet banānu kūku
Ja pilnīgi viss banānu biezenis nav sakritis uz rāpulīša, jūs varat pievienot atlikušo biezeni parastai maizes mīklai un izcept jauku, gaisīgu banānu kūku. Un, kolīdz banāni ir cepti, tie vairs neatstāj traipus.

Kā izņemt košļājamo gumiju, kad tā jau atkal pielipusi pie kapuces

Uzlieciet to uz ledus. Vairums vecāku kniebj sev rokā, kad atklāj, ka viņu nevainīgais mazulis ir pārvērties slinkā pusaudzē ar neiztrūkstošu burbuļkošļājamo gumiju, kas bieži vien ielīp kapucē. Lūk, kas jums būtu jāsaka savai tīnei, kad gumija pieķepusi apģērbam: "Ieliec jaku saldētavā, ja tur ir vieta, ja nav, pārklāj traipu ar ledus gabaliņiem. Nogaidi. Pēc iespējas noskrāpē gumiju. Ja gumija nav nonākusi nost pilnībā, uzliec vates gabaliņu, samitrinātu benzīnā, traipa vietas kreisajā pusē. Kad gumija atmiekšķējusies, uzmanīgi noberz pašu traipu ar benzīnu. Pēc tam mazgā apģērbu kā parasti."
Aizliegts košļāt
Ja košļājamā gumija tiek izspļauta uz ielas, tā stingri pielīp segumam, un to var noņemt tikai ar krietnām grūtībām. Piesārņojošo īpašību dēļ Singapūrā ir aizliegts uz ielas košļāt košļājamo gumiju. Nikotīna košļājamās gumijas košļāšana tomēr nesen ir atļauta.

Kā reaģēt, kad uz vilnas džempera uzpilējis sveču vasks

Neraizēties. Sveču vaskam vajadzētu rosināt mieru un klusumu pat pēc tam, kad tas uzpilējis uz iemīļotā adījuma, garpūkaina vilnas džempera ar ziemeļbriežu rakstu uz krūtīm. Un, lai gan tas prasīja veselu ziemu ar "adīšanu iesācējiem", kamēr tas tika uzadīts, nav iemesla panikai. Neplēsiet ne savus matus, ne džempera pūkas (jūs izplūksiet ne tikai sveču vasku bet arī vilnas šķiedru kušķus. Uztveriet to rāmi un mierīgi un ielieciet apskādēto vilnas apģērba gabalu plastmasas maisiņā. Aizveriet maisiņu un ielieciet saldētavā. Pēc pāris stundām sveču taukiem vajadzētu lobīties nost. Ja nē, apklājiet traipu ar papīra salveti vai kafijas filtru un gludiniet. Pēc tam mazgājiet, ievērojot norādījumus par kopšanu. Un atslābstiet.
Vilna knieš? Sasaldējiet to!
Vilna var kniest. Un ko jūs darāt, ja jums tomēr patīk, ka pie ādas kļaujas mīksts apģērbs? Jūs sviežat to prom? Nē. Nākamajā reizē, kad jums ir vilnas džemperis vai kāds cits vilnas izstrādājums, kas kairina ādu, ielieciet to saldētavā. Pēc dažām stundām vilnai vairs nevajadzētu kniest.

Kā iztīrīt sarkanvīna traipus no balta damaskas galdauta

Skalojot ar ūdeni. Ne tikai mums, divkājainajām radībām, ir patīkami, ka izšļakstītais sarkanvīns tiek noskalots. Ņemiet par piemēru baltu damaska galdautu. Pēc izlietās glāzes sarkanvīna satura absorbēšanas jūs varat mazināt kaitējumu damaskam, izskalojot to tekošā ūdenī (atcerieties - traipiem pilnībā jāizzūd pirmajā reizē). Ja tas nav iespējams (nav ūdens/galdauts pārāk liels/vēl pārāk daudz dzeramā), jūs vienmēr varat izliet arī kādu glāzi baltvīna. Baltvīns neitralizē sarkano krāsu, un pēc tam jūs varat galdautu izmazgāt tīru parastajā veidā. Vai arī varat klausīt senam padomam: iemērciet traipu verdošā pienā, ja pēc tam galdauts var izturēt mazgāšanu verdošā ūdenī 95°C.
Nākamajā dienā - heijā!
Kad mājās notiek viesības, jūs nevarat redzēt it visu. Ja nākamajā dienā uz galdauta pamanāt sarkanvīna traipus, mēģiniet rīkoties šādi: ielieciet galdautu pa nakti saldētavā, lai sarkanvīns kristalizējas. Mazgājot traips izzudīs. Ja jums nav saldētavas: iemērciet to pa nakti bezkrāsainā trauku mazgāšanas līdzeklī un pēc tam mazgājiet.

Kā iztīrīt lūpu krāsu no krekla apkaklītes

Iemērciet pienā. Vairumam ģimeņu ar bērniem izkļūšana no mājām rītos var būt pat sava veida sasniegums (atslēgas? knupis? Klāra?? šokolādes kūka??? sūklis????!!). Un tad tas notiek. Zibenīgi ātrais atvadu skūpsts, ar kādu apmainās aizelsušies mamma un tētis, beidzas ar mammas moderno, superspīdīgo, mirdzošo mokas kafijas toņa lūpu nospiedumu uz tēta krekla apkaklītes. Ko nu? Iemērciet apkaklīti pilnpienā, līdz piens iegūst lūpu krāsas toni. Pēc tam ar bezkrāsainu trauku mazgāšanas līdzekli traipu apstrādājiet. Atstājiet, lai tas 4 – 6 stundas līdz mazgāšanai iedarbojas. Ja joprojām palicis nedaudz krāsas, saudzīgi tīriet to ar komprešu spirtu, kad krekls ir sauss.

Kādēļ mēs skūpstāmies?
Uzvedības pētnieki uzskata, ka skūpsts ir atmiņas no pirmsākumiem, kad gan pērtiķi, gan cilvēki zīžot savelk lūpas. Un vēsturiski? Sen sen atpakaļ ticēja, ka cilvēka elpā slēpjas dvēseles spēks. Tādēļ skūpsts bija garīgas savienības simbols.

Kā iztīrīt zāles traipus no sporta bikšu ceļgaliem

Ar glicerīnu vai zobu pastu. Katru svētdienu notiek viens un tas pats: mazais čempions pārrodas no futbola un pamet jūs, beržam un mazgājam zāles traipus stundām ilgi, un skandējam izteikumu “sports ir veselīgs, liec mierā bērnu, sports ir veselīgs, mazgāt drēbes ir patīkami”. Aizmirstiet smadzeņu skalošanu. Pārklājiet traipu ar glicerīnu un ļaujiet 10 – 15 minūtes iedarboties, pēc tam mazgājiet, ievērojot norādījumus kopšanas etiķetē. Ja jums nav glicerīna: sukājiet traipu ar parastu zobu pastu un pēc tam izpildiet norādījumus par mazgāšanu.
Par glicerīnu
Glicerīns ir bezkrāsains un higroskopisks (var uzņemt un paturēt mitrumu) spirts bez smaržas, kas lieliski noder traipu tīrīšanā no apģērbiem un citiem audumiem. Glicerīns nerada īpašas problēmas ne videi, ne veselībai.

Kā iztīrīt zīmuļa pēdas no blūzītes piedurknes

Beržot vai mazgājot. Tālruņa māksla ir lieliska nodarbošanās. Jūs varat sēdēt un kricelēt vai zīmēt cilvēciņus, vienlaikus uzklausot draudzenes vasaras piedzīvojumus, kuros netrūkst ne pīrsinga, ne jaunu apģērbu. Un, ja nu gadās kaut ko uzzīmēt uz piedurknes, nevis uz papīra (gadījumā, ja draudzene garlaiko vai vēsts ir tik pārsteidzoša), vienkārši ņemiet dzēšgumiju. Paberziet, un līnijas izzudīs. Ja noticis tā, ka dzēšgumijas izbeigušās, uzlejiet uz kricelējumiem nedaudz trauku mazgāšanas līdzekļa un ļaujiet tam 5 – 6 stundas iedarboties. Pēc tam izpildiet norādījumus par mazgāšanu.
Novelciet robežu
Zīmējot klasītes, krāsainais krīts vai eļļas pasteļi it viegli nokļūst uz apģērba. Šāda veida robežu pārkāpšanas-mazgāšanas problēmas var viegli atrisināt. Apstrādājiet traipu ar benzīnu, izmantojot drāniņu vai mīkstu suku. Pēc tam izpildiet norādījumus par mazgāšanu.