Tīrīšana

No uzmācīgiem kaitēkļiem līdz gumijas cimdiem. Kāpēc pūlēties taisīt ekstravagantas un izsmalcinātas maltītes, lai tās pasniegtu skudru pulkam? Kāpēc mocīties ar eksotiska mango deserta pagatavošanu, ja vienīgais, ko viesi atcerēsies, ir briesmīgā smaka, kas nāca no ledusskapja, kad ņēmāt ārā saldo?

Varbūt mājsaimniecības skolas Šveicē nav nemaz tik slikta doma? Virtuves uzturēšana kārtībā varbūt ļoti grūts uzdevums. Kā, piemēram, tiek tīrīta grīda, nesaceļot putekļu mākoni, kas cirkulē apkārt tā vietā, lai nonāktu miskastē? Kā var iznīdēt skudras, neizmantojot pesticīdus, kas iznīdēšanas laikā likvidē arī daļu grīdas? Un kā notīrīt sarkano biešu sulu, kas nonākusi uz rokām? Mēs atbildēsim uz šiem jautājumiem un nākamajās lapās piedāvāsim papildu tīrīšanas padomus.

Lai putekļi nelidotu, kad slaukāt virtuves grīdu

Atrisinājums slēpjas krūzītē. Tēja ir laba daudzām lietām. It īpaši cilvēkiem, kuri ir alerģiski pret putekļiem, vai citiem, kas vēlas tikt vaļā no putekļiem, slaukot, nevis ļaujot tiem cirkulēt līdz tie kļūst par bumbuli citā stūrī. Viens īpaši labs mājsaimnieču padoms ir izbērt uz koka grīdas samitrinātas tējas lapas. Lapas palīdz slaukot savākt putekļus. Tas pats attiecas uz pelniem un citiem viegliem netīrumiem.
Īsumā par slotām
Virtuves slota arī ir jātīra. Mazgājiet to ziepjainā ūdenī un ielieciet to dušā, kur tā var nožūt. Nelieciet slotu ar birsti uz leju. Tādējādi var saliekt sarus. Mēģiniet to pakārt uz divām skrūvēm sienā.

Lai virtuves skapīšos nedzīvotu skudras

Izmantojiet piparmētru aromātu. Tas, ka virtuves skapji ir pilni ar skudrām, liecina par divām lietām. Pirmkārt, ir pavasaris. Kaut kas jādara lietas labā. Jums ir vairākas iespējas. Skudru apkarošanai var izmantot pesticīdus un riskēt sabojāt pārtiku, kaitēt mājdzīvniekiem vai ziņkārīgiem bērniem. Rūpīgi izlasiet etiķeti pirms iegādājaties līdzekli. Vai arī var izmantot vecu triku un iesmaržot skapjus ar piparmētru. Piparmētru saišķi skapjos novērš skudru parādīšanos. Piparmētras var sastādīt tuvu ieejas durvīm, lai skudras nenāktu iekštelpās.
Skudras tenko
Skudras ir kaitēkļi, lai gan neviena no tām reālus kaitējumus nenodara. To vienīgā kaite ir tenkošana. Ja kāda atrod piemērotu pārtikas avotu, tā atstāj pēdas, kuras pārējās ātri vien uziet. Izdevīgi skudrām, bet kaitinoši jums.

Lai ledusskapis nesmakotu

Izbaudiet kafiju – un izmantojiet biezumus. Ja ledusskapis ir uzsūcis sliktu aromātu, piemēram, no siera, sīpola vai zivs, no tā var atbrīvoties, izmantojot kafijas biezumus no kafijas automāta. Ielieciet ledusskapī bļodiņu ar izmantotajiem kafijas biezumiem. Sliktais aromāts pēc kāda laika pazudīs. Neliela fiziska piepūle ar var palīdzēt. Ielejiet litrā ūdens krūzīti dezinficējoša līdzekļa. Mazgājiet un noslaukiet visas nemetāliskās sastāvdaļas
Filtrs vai fiziska piepūle
Vai vēlaties no aromātiem brīvu ledusskapi? Izvēlieties Gorenje ledusskapi ar filtru FRESH’n’COOL, kas likvidē visus nepatīkamos aromātus. Filtru ir viegli izmantot un tas ir derīgs līdz pat trim mēnešiem.

Ledusskapja atbrīvošana no sliktas smakas, ja vairs nelīdz kafija

Veiciet tīrīšanu. Neskatoties uz visiem pūliņiem, atverot durvis, ledusskapim joprojām ir nepatīkams aromāts. Laiks veikt tīrīšanu! Rīkojieties šādi:

  1. Iztukšojiet ledusskapi;
  2. Mazgājiet ledusskapi ar sūkli un nedaudz trauku mazgājamā līdzekļa;
  3. Paņemiet papīra dvieli un iesmērējiet ledusskapi ar saldo biezpiena krēmu;
  4. Uzmanīgi novietojiet atpakaļ plauktus un salieciet pārtiku. Atstājiet tā visu uz nakti. Iztukšojiet vēlreiz ledusskapi un noskalojiet krēmu;
  5. Izbaudiet savu tīro, svaigi smaržojošo ledusskapi.
Par antibakteriālo aizsardzību
Baktērijas ir visur, kur ir pārtika. Tāpēc ir labi izmantot antibakteriālo aizsardzību, kas ir pieejama visos Gorenje ledusskapjos. Īpašs ar sudrabu noklāts materiāls tiek izmantots, lai novērstu nevēlamu baktēriju attīstību uz ledusskapja sienām.

Kā iztīrīt saldētavu

Lietas, kas jāatceras. Tīrot saldētavu, vislabāk to darīt, izmantojot veco labo sajaukumu – ūdeni, mazgāšanas līdzekli un lupatiņu. Citu veidu kā tīrīt nav un brīnumi nenotiks. Izmantojiet ūdeni un līdzekli, lai tīrītu ārpusi. Neizmantojiet abrazīvus, līdzekļus vai speciālus sajaukumus, lai tīrītu nerūsējošo tēraudu uz plastmasa vai lakotas virsmas, jo tās var tik saskrāpētas vai kā citādi bojātas. Iztīriet saldētavu ar siltu ūdeni sajauktu ar 1-2 karotēm etiķa.
Neaizmirstiet atkausēt
Ja saldētavā ir ledus, tā jāatkausē. Ja jums ir Gorenje No Frost saldētava, pirms tīrīšanas ir jāpārslēdz slēdzis. Ja jums ir vienkāršs ledusskapis, tas ir jāatkausē (vairākas stundas…)

Lai nesmakotu siļķu bundžiņas

Nolieciet tos uz ledus. Stikla traukus ar vākiem var izmantot dažādiem nolūkiem, piemēram, gliemežvāku, naglu, skrūvju utt. glabāšanai. Tāpēc neļaujiet trauka smakai izbojāt labos nodomus. Pēc trauka tīrīšanas, ielieciet to saldētavā – trauku atsevišķi no vāka. Pēc dienas baktērijas un smaka ir pazudusi.
Trūkst vietas? Stikls uz griestiem
Tātad jums ir daudz stikla burku, kuras var izmantot visādu nieciņu glabāšanai, bet nepietiek vietas. Pamēģiniet griestus. Pieskrūvējiet vāciņu pie griestiem. Gatavs! Vieta gan burkām, gan relikvijām.

Vienkāršs veids, kā iztīrīt virtuves atvilktnes

Izmantojiet neilona zeķbikses. Kāds sakars neilona zeķbiksēm ar tīrīšanu? Atbilde ir pārsteidzoši vienkārša. Ja vēlaties iztīrīt atvilktnes, neiztukšojot tās, novietojiet zeķbikses uz putekļu sūcēja uzgaļa un ļaujiet tam padarīt pārējo darbu. Neilona zeķbikses nodrošina to, ka tiek uzsūkti tikai putekļi. Tāpat var tīrīt rotaļlietu plauktus un tamlīdzīgas vietas.
Iztīriet aiz ledusskapja
Kondensatoram ledusskapja aizmugurē vienmēr jābūt tīram un bez putekļiem. Tīriet to ar mīkstu birsti vai putekļu sūcēju.

Lai stikla plaukti būtu mirdzoši tīri

Pulējiet tos ar citroniem. Stikls ir ļoti moderns. Stikla galdi. Stikla plaukti. Stikla durvis. Tā visa tīrīšana var būt laikietilpīga. Mazgājot ar drānu, virsma tiek saskrāpēta. Ja nevēlaties saskrāpēt, nākamreiz rīkojieties šādi: izspiediet uz stikla nedaudz citrona sulas un noslaukiet ar papīru. Jūsu stikla galds spīdēs un laistīsies.
Mušas mājā?
Citronus var izmantot daudzām lietām. Citrona miza starp loga rūtīm it kā pasargā no mušu iekļūšanas mājā.

Apkaļķojuma noņemšana bez berzēšanas un skābu vielu izmantošanas

Kokvilnas vate paveiks šo darbu. Vai izlietnē bieži viens ir kaļķa nosēdumi? Kastroļa dibenā? Citās vietās? Tad nopērciet pudeli lēta etiķa. Iemērciet tajā vates pikas un novietojiet tās uz kaļķa nosēdumiem. Atstājiet uz visu nakti un nākamajā dienā noslaukiet. Kaļķa nosēdumi ir pazuduši, kamēr izbaudījāt saldus sapnīšus.
Tīriet saldētavu ar vates piciņu
Caurule, kas atrodas zem dzesēšanas elementa ledusskapja vai saldētavas aizmugurē, savāc kondensēto ūdeni. Tāpēc tai jābūt tīrai un bez pārtikas pārpalikumiem. Regulāri pārbaudiet, lai pārliecinātos, ka tā ir tīra. Ja tā nav, iztīriet to ar zobu bakstāmo kociņu vai ausu tīrāmo kociņu ar vati.

Lai nenosmērētu rokas ar biešu sulu

Berzējiet tās ar citronu. Nekas nav labāks par mājās pagatavotām bietēm, bet kādu nekārtību to pagatavošana rada. Kā notīrīt biešu sulu no rokām? Paņemiet pusi citrona, kas stāv ledusskapī tieši šādiem gadījumiem, un rūpīgi berziet pirkstus ar to. Pēc dažām sekundēm pirkstiem vajadzētu būt tīriem un smaržot pēc citrona.

Kā ir ar burkānu sulu

Ja pēc burkānu rīvēšanas mīļākajā bļodā ir palikušas oranžas svītras, neķeriet kreņķi. Paņemiet nedaudz cepameļļas, ielejiet un ieberziet bļodu. Bļoda ir tik balta kā jauna!